Amerika’dan Orta Doğu’ya dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren State Corps,  ilk temellerini 1989 yılında Türkiye’de atmış, sektörün önde gelen yapı ve üretim şirketlerinden biridir. Türkiye’de özellikle inşaat, enerji, tarım ve hayvancılık sektörleri üzerinde yoğunlaşan şirketin bu anlamda yürüttüğü çalışmalar genel sözleşmelerden tasarım ve inşaata, proje yönetiminden tedariğe tüm süreçleri kapsayan geniş bir operasyon ağına sahiptir.

Bölge ve endüstri farkı göz etmeksizin kendini, tüm özel müşterilerine ve çalıştığı kamu teşkilatlarına üstün kaliteli hizmetler sunmaya adayan State Corps, yaptığı yatırımlar ve ustalıkla yönettiği kompleks projeler sayesinde güçlü itibarını yalnızca ticari ve endüstriyel kuruluşlar arasında değil, yerel ve yabancı hükümetler arasında da sayısız kere pekiştirmiştir. Bağımsız bir kuruluş olmakla birlikte şirketin bu anlamdaki global vizyonunuzu ve misyonunu paylaşan State Corps Türkiye de inşaat, enerji, maden, tarım ve hayvancılık sektörlerinde yeni projelere hayat vererek, küresel çapta devam etmekte olan faaliyetlerini Anadolu topraklarında yaptığı üretim ve sağladığı katma değerle güçlendirmektedir.

State Corps’u kısaca, başta inşaat sektöründe olmak üzere hem dünya çapında hem de en zorlu coğrafyalarda geniş çaplı karmaşık projelerin altından başarıyla kalkan bir şirket olarak tanımlamak mümkündür. Şirketin kurumsal kültürü sıkı çalışma, mükemmeliyetçilik, müşteri memnuniyeti ve dürüstlük değerleri üzerine kurulmuş, faaliyetleri de bu değerlere bağlı bir şekilde sürdürülmektedir.