STATE CORPS, ana faaliyet alanları mühendislik ve inşaat olan uluslararası ölçekli bir firmadır. Amerika Birleşik Devletleri, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar’da operasyonel ofisleri bulunan şirketin Türkiye’deki oluşumu globaldeki vizyonu taşımakla beraber plan, proje ve programlar bağlamında bağımsız bir aktör olarak hareket etmektedir.

Şirket 1989’da kurulduğundan bugüne Türkiye, Afganistan ve Orta Doğu’da yürüttüğü geniş çaplı inşaat ve enerji projeleri sayesinde sayısız deneyim elde etmiş ve 45’in üzerinde gerçekleştirdiği tasarım, yapı ve saha çalışmasına yönelik inşaat projeleri USACE, AFCEE ve diğer uluslararası teşkilatlardan birçok kez takdir görmüş. Afganistan’da yalnızca son 10 senedir aktif olarak çalışan bir şirket olmasına karşın bu bölgede ve Orta Doğu’da USACE ile gerçekleştirdiği projeler sonrasında yüzlerce milyon dolarlık bir iş hacmini yöneterek başarılı bir performans ortaya koymuştur. 2010 ve 2011 yıllarında kazandığı İnşaat ve Güvenlikte Mükemmellik Ödülleri ise bu başarıların sembolik yönünü ifade eden niteliktedir.”

Şirketin kurumsal olarak stratejisi, büyük bir titizlikle seçtiği ve çalıştığı personelinin yeteneğini daha ileriye taşımak, proje yönetiminde etkinliği artırmak ve müşterilerinin tatminini maksimize etmek için hedef belirleme, sonuç ölçümleme ve geri bildirim mekanizmasını çalıştırma üzerine kuruludur.

Daimi kadrosuna ek olarak yerel ve uluslararası ortak ve taşeron firmaların oluşturduğu bir ekibi de bünyesinde bulunduran State Corps, çalışma ortaklarına projeler doğrultusunda gerekli olan tüm finansal desteği sağlar. Şirketin iş geliştirme ekibi belli alanlardaki önemli oyuncuları tespit etmek için düzenli olarak pazar araştırması gerçekleştirir ve sıkı bir işbirliğine giden yeni anlaşmaların altına imza atar.